Серія книг про Гаррі Поттера захоплює чарівністю світу, небуденними історіями, магією. Звісно, наші вчителі щоденно творять дива на уроках, та чому б не повчитися у таких незвичних колег? Викладачі у книзі наділені магічними силами, досконало володіють певними категоріями магічних (і не дуже) знань, та головна їхня заслуга у тому, що вони знали, які знання потрібні підопічним.
Урок від професорки Макґонеґел: не бійтесь брати на себе відповідальність
Професорка все своє життя провела у школі магії і була відданою їй. У найскрутніші для Гоґвортсу часи вона не боялась брати на себе відповідальність та ставала на захист слабших, протистояла сильнішим. Вона підтримувала вчителів та учнів, не займаючи найвищої посади, просто інакше вона не
... Читати далі »
Документальні фільми аж ніяк не такий нудний жанр, яким може здатися. Вони здатні привернути увагу до важливої проблеми, можуть змусити багато про що задуматися після перегляду або розповісти історію чийогось життя.
Чому вчителю не варто розмахувати перед учнями оцінкою, наче жезлом? Як дарувати дитині подарунки правильно? Чому зелена паста в зошитах учнів — це краще, ніж червона? Якими учнями варто пишатися? На ці та інші запитання відповів під час зустрічі з освітянами в Києві засновник гуманної педагогіки Шалва Амонашвілі.
Шукайте удачі в роботах учнів, а не помилки
Коли вашим учням потрібно писати контрольну, не треба робити грізне обличчя й суворо оголошувати: «Контрольна! Усі підготувались?» Якщо не хочете бути авторитарним педагогом, скажіть, що ця робота — тв
... Читати далі »
Существует много способов сделать урок интересным для школьника. Но все они связаны с определёнными качествами, которыми должен обладать в первую очередь учитель. Американский тренер в области образования Анжела Майерс рассказала, каким должен быть преподаватель, чтобы школьникам действительно нравилось учиться.
Вовлечённость школьников в образовательный процесс падает с каждым годом. Это показало недавнее исследование, в котором участвовало 500 тысяч американских школьников. К выпускным экзаменам только о четырёх студентах из десяти можно сказать, что они действительно заинтересованы учёбой. Рассказываем, о чём должен помнить педагог, если он хочет быть х
... Читати далі »
На сайті Малої академії наук України міститься інформація, що може стати у пригоді вчителям, які організовують учнівські проекти: посилання на сторінки конкурсів і проектів, що реалізовані для юних науковців – Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів, літні школи, Дитяча академія «Футурум», Лабораторія експериментальних досліджень «Ex Lab», Лабораторія МAHЛаб, Відкрита освітня лабораторія, мобільна студія популярної науки та ін., а також останні новини в галузі науки і багато різноманітних цікавих даних. ... Читати далі »
Ценности и традиции нужно прививать ребенку еще с самых малых лет, и одним из лучших способов являются милые, добрые и трогательные мультипликационные фильмы, которые рассказывают поучительные истории и учат зрителя доброте и отзывчивости, которыми должен обладать каждый ребенок.
Редакция Интересно знать собрала для вас 6 самых добрых мультфильмов о настоящих ценностях, которые просто необходимо посмотреть вместе с детьми.
Убережіть себе від професійного вигорання. Ці поради діють.
Здається, цей урок, день, рік, клас були особливо важкими? Хто знає, чи є сили йти далі. Повірте, ви не самотні. У якийсь момент більшість вчителів відчувають, що перегогіли.
На жаль, ми не знайшли статистику, але було б цікаво дослідити, скільки педагогів щороку йдуть зі школи за причинами, не пов’язаними з виходом на пенсію. У скількох вчителів закінчується ресурс, і вони готові залишити улюблену справу, бо продовжувати далі немає сил? Педагоги з досвідом знають, що таке вигорання, бо хоч раз у житті, але вони відчули його. Також вони знають, як виходити з такого стану. Тож ділимося з вами порадами досвідчених колег.
1. Знайдіть колег, з якими не страшно показати слабкість
Педагогічна концепція Януша Корчака, цитати та сучасна інтерпретація ідей у НУШ.
27 січня світ відзначав День пам’яті жертв Голокосту. Ця трагедія охопила кожну європейську країну у роки Другої світової війни. З огляду на це хотілося б згадати Януша Корчака, який поклав своє життя, захищаючи своїх вихованців з сиротинця, в газовій камері у Треблінці. Історія його життя і смерті – ода людяності, символ гуманності і відданості своїм ідеям.
Багато хто з кращих педагогів надихався ідеями Я. Корчака, створюючи педагогічну філософію ХХ століття, серед них і В. Сухомлинський. Гуманістичні принципи польського педагога суголосна з основними ідеями НУШ, а його роботи рекомендовані до прочитання сучасними вчителями. Найбільш цитованим фрагментом
... Читати далі »