Середа, 22.01.2025, 03:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт вчителя хімії та фізики
Шопінської Людмили
Миколаївни
 
         
ФАКТИ
Цитата дня
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
ЯКИМ МАТЕРІАЛОМ ВИ СКОРИСТАЛИСЬ?
Всього відповідей: 22
Погода
Погода у Краснокутськ

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2023 » Липень » 14 » Топ-7 інновацій 2022 року
12:14
Топ-7 інновацій 2022 року

Попри війну, пандемію та інші хвилювання у світі, 2022 рік приніс багато інновацій та цікавих відкриттів. Це емоційний робот, незвична школа-музей та навіть доповнена реальність у класі.  Ми зібрали найкрутіші на наш погляд відкриття 2022 року в освіті та психології. Розповідаємо докладно про кожне з них.

Початкова та середня школа Ермана Креста

Це школа, створена за зразком дитячого музею. Вона розпочала свою роботу у серпні 2022 року. Команда проєктувальників співпрацювала з Дитячим музеєм Піттсбурга, щоб створити середовище, яке дозволяє учням працювати з навчальними матеріалами найбільш актуальним і цікавим для них способом.

Зображення: www.pittsburghkidsdesign.org

Філософія створення такого навчального закладу була в тому, щоб школа викликала у дітей таке ж захоплення і радість, як дитячий музей.

Школа на власному прикладі демонструє, чому фізичне середовище навчання відіграє ключову роль у його результатах. Адже у цьому закладі інструментом для навчання може стати що завгодно: коридори, стіни, подвір’я. Школа наповнена творами мистецтва, фотографіями, цікавими та незвичними об’єктами. Усі ці елементи є частиною освітнього процесу та сприяють навчанню поза класом.

Діти навчаються індивідуально та у групах. Для цього у школі є класні кімнати, зони для спільної роботи та навчальні кімнати для малих груп.

Для комфорту учнів з особливими потребами школа має різні типи кімнат, регульоване освітлення та адаптивні меблі. Немає жодних розділень на зони для дітей з особливими потребами тарештою учнів: локації школи є комфортними та доступними для всіх. Це допомагає відходити від стигматизації та створювати учнівську спільноту.

Навчальні технології

Програма ClassSpaces

Це інструмент, що здатен спростити онлайн та змішане навчання. Він створений для об’єднання платформ, щоб завантаження, зберігання та обмін уроками та матеріалами були максимально безперебійними.

За допомогою ClassSpaces учитель може завантажити зображення, відео, веб вкладки. Потім ними можна буде поділитися з окремими пристроями учнів, групами або всім класом.

Викладачі можуть виступати перед класом за допомогою різних пристроїв або просити інших виступати. Корисно, що вчителі можуть стежити за вкладками, відкритими у браузерах учнів, та закрити невідповідні для уроку вкладки. Функція попереднього перегляду на екрані дозволяє вчителю переглядати відкриті вкладки для кожного учня та отримувати доступ до його активної історії, щоб побачити, що діти робили на уроці.

ClassSpaces інтегрується з ClassLive і Clever і зараз працює у Chrome, Microsoft і Apple Mac, а незабаром також працюватиме в iOS.

Платформа для вивчення мов Nualang

Nualang — це цифрова платформа, що збільшує прогрес завдяки зосередженню на розмовній частині для швидшого навчання. Наприклад, платформа пропонує учню фразу, і він має промовити її вголос. Потім інтелектуальне програмне забезпечення для розпізнавання голосу може визначити, чи був учень точним, чи ні. Тоді програма може або дозволити йому просуватися вперед, або запропонує повторити спробу.

Викладачі можуть використовувати стандартні опції або створювати власні класи з необхідними для вивчення фразами. Оскільки Nualang — хмарна платформа і її можна використовувати на більшості пристроїв, вона є чудовим інструментом на уроці. Також учні можуть користуватися Nualang на своїх пристроях у позаурочний час, що має велике значення для вивчення мови.

Доповнена реальність Sandbox AR від Discovery Education

Програму Sandbox AR продемонстровали на Bett 2022 як спосіб використання доповненої реальності у класі.

Ця платформа виходить за межі переведення учнів у інший віртуальний світ. А фактично дозволяє їм створювати власний віртуальний світ для ще більш захопливого досвіду. Це може означати подорож у просторі та часі. Наприклад, створити стародавнє римське місто просто у шкільному спортзалі.

Викладачі можуть будувати або використовувати попередньо створені світи. Чи просити учнів створювати власні. Уявіть собі, що ви проводите на уроці пішу екскурсію стародавніми містами або будуєте школу так, як це було сотні років тому.

Емоційний робот Бадді зі штучним інтелектом

Робот Бадді також був продемонстрований на Bett 2022 як емоційний штучно інтелектуальний робот, створений для роботи з дітьми в освіті. Він може працювати в багатьох ролях: від помічника вчителя чи компаньйона в навчанні до інструмента для навчання програмуванню.

Як він усе це робить? Використовує штучний інтелект для поєднання зору, обробки мови та керування жестами, щоб Бадді міг взаємодіяти з дітьми природним чином. Маленький робот працює на базі Agora, тому його також можна використовувати для відеодзвінків.

Зараз Бадді використовується в лікарнях, оскільки його закупило Міністерство освіти Франції. Там ці пристрої допомагають дітям в ізоляторах навчатися дистанційно, а також залишатися на зв’язку з родиною та друзями.

Нові дослідження у психології

Як психологічна травма змінює мозок

Психологічна травма впливає на наше життя. І дослідники дізнаються більше про те, як травматичні події можуть фізично змінити наш мозок.

Неврологи виявили, що зміни в мозковому механізмі, який використовується для навчання та виживання, можуть відігравати роль у тому, як хтось реагує на загрозу після травматичного досвіду. Інше дослідження показало, що механізм, відповідальний за емоції та пам’ять, зазнає впливу, що може завадити людині з ПТСР розрізняти безпеку, небезпеку чи винагороду. Ці відкриття можуть значно прискорити майбутні методи лікування.

Учені досліджують, як люди, що зазнали травми, вчаться розрізняти, що безпечно, а що ні. Їхній мозок дає зрозуміти, що може піти не так у конкретних механізмах, на які впливає травма, особливо коли залучені емоції. Дослідники виявили, що пацієнти з ПТСР можуть виконати те саме завдання, що й люди без психологічної травми, коли у них не залучені емоції. Однак, коли до подібного завдання додавали емоції, викликані загрозою, людям із ПТСР було важче розрізняти відмінності.

Під час сну мозок створює рухову пам’ять

Коли людина робить знайомий рух, наприклад, кидає баскетбольний м’яч у кільце, мозок використовує моторну пам’ять. Минулого року дослідники показали, як цей тип пам’яті консолідується під час сну, коли мозок обробляє денне навчання.

Дослідження показує: мозок робить це, переглядаючи спроби та помилки певної дії. Якщо провести аналогію, то мозок сортує всі кидки м’яча, які ви робили, і відсіює з пам’яті всі дії, окрім тих, які були успішними, або тих, які мозок оцінив як «досить добре». Результатом є можливість кидати м’яч із високою точністю, не замислюючись про фізичні рухи.

«Моторна пам’ять — це не ідеальна продуктивність. Це передбачувані помилки та передбачувані успіхи. Поки помилки стабільні день у день, мозок каже: “Давайте просто зафіксуємо цю пам’ять”» — пояснює дослідник Карунеш Гангулі, доктор медичних наук.

Джерело

Переглядів: 188 | Додав: ximi4ka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Календар свят України. Мова ділового спілкування
НОВИНИ В СВІТІ
НОВИНИ ОСВІТИ