У країнах Сходу для лікування простудних захворювань, грипу та кашлю застосовують засоби з додаванням прянощів. Потужна антибактеріальна дія спецій здатна зупинити розвиток інфекції й зняти запалення.
Одна з «найсильніших» прянощів з погляду антибактеріального ефекту — це куркума. Куркума — природний антибіотик і найпоширеніша пряність на Сході. Для лікування ангіни та інших запалень горла рекомендують наступний рецепт: 1/2 ч.л. морської солі та 1/2 ч.л. куркуми розчинити в склянці води. Полоскати горло протягом дня.
Куркума незамінна і під час лікування нежиті. Найпростіший спосіб — нагріти (наприклад, на сковороді) порошок куркуми, і, помішуючи, вдихати його запах. Ця яскраво-помаранчева пряність є незамінним загальнозміцнювальним засобом, який рекомендується частіше вживати в холодну пору року в якості приправи до страв. Її бактерицидна та зігрівальна дія не тільки зміцнює імунітет, але й покращує травлення, підтримуючи мікрофлору кишечника.
Не менш дієвим засобом від застуди та нежиті є свіжий корінь імбиру. Щоб зняти закладеність носа, натріть на дрібній тертці імбир і трохи розведіть водою. Отриманою сумішшю натріть крила носа. Якщо застуда супроводжується головним болем, тертий імбир можна нанести й на скроні. Сік імбиру активізує активні точки, викликає невелике печіння й може замінити звичну «Зірочку».
Куркума — природний антибіотик і одна з «найсильніших» прянощів.
У Східній медицині вважається, що застуда належить до «холодних» — іньських хвороб. Тому для її лікування потрібно вибирати «теплі» — янські спеції та ліки. Імбир якраз і належить до таких засобів. Для вживання всередину можна приготувати зігрівальний напій: 1—2 ч.л. подрібненого кореня імбиру (корінь повинен бути обов'язково свіжий), 1—2 скибочки лимона, 1 ч.л. меду. Перемішати, залити досить теплою, але не гарячою водою і пити протягом дня.
За кашлю з мокротою рекомендується чай: 1/3 ч.л. меленої кориці та кардамону, 1/3 ч.л. меленої гвоздики і 1/2 ч.л. імбиру. Суміш залити окропом і проварити на повільному вогні до 10 хв. Пити по 1/2 склянки 2—3 рази на день.
Імбир використовується і для інгаляцій. Для цього в 1 л окропу додати 1 ч.л. тертого імбиру. Накрившись рушником, дихати парою.
Олія гвоздики є відмінним засобом від застуди. Її можна застосовувати для інгаляцій: як окремий засіб (3—4 краплі на 1 л окропу) або додавати до імбиру.
За сухого кашлю допоможе сушена гвоздика. Для цього достатньо розсмоктувати її в роті зі шматочком цукру.
Корисний і зігрівальний напій з медом, лимоном і імбиром.
Квіти гібіскуса («каркаде») дуже багаті на вітамін С і корисні як для профілактики застуди, так і для лікування. Для цього просто приготуйте каркаде з розрахунку 1 ст.л. подрібнених квітів гібіскуса на 1/2 л води. До чаю можна додати прянощі, які зроблять напій ще кориснішим: 1—2 ч.л. тертого імбиру, 1 паличка кориці. Суміш залийте окропом, нагрівайте на повільному вогні до 10 хв. У теплий напій додайте мед за смаком.
Для лікування кашлю у Східній медицині рекомендується приймати сік часнику (1 ч.л.), який заїдається медом і топленим маслом дхі. Мед і масло дхі не тільки живлять організм, але і є кращими «провідниками» корисних властивостей прянощів.
Дізнайтеся також, як швидко вилікувати нежить за допомогою масажу акупунктурних точок і як зробити своїми руками натуральний бальзам «Зірочка» на основі ефірних олій.
|