Субота, 05.07.2025, 07:41
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт вчителя хімії та фізики
Шопінської Людмили
Миколаївни
 
         
ФАКТИ
Цитата дня
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
ЯКИМ МАТЕРІАЛОМ ВИ СКОРИСТАЛИСЬ?
Всього відповідей: 23
Погода
Погода у Краснокутськ

вологість:

тиск:

вітер:

Головна » 2020 » Листопад » 28 » "Медичне золото". Що це таке?
21:27
"Медичне золото". Що це таке?

Існує безліч видів біжутерії, які повторюють прикраси з дорогоцінних металів. У благородного металу — золота — теж є такий аналог. Це медичне золото, яке в народі називають ще "хірургічне золото", "хірургічний сплав", "ювелірна сталь".

     Що таке медичне золото?

Медична сталь — це сплав, до складу якого може входити нікель, магній, молібден, марганець, сірка, фосфор, хром, нітрид титану, срібло, цинк, латунь. Поєднання цих компонентів дозволяє домогтися яскравого блиску, жовтого кольору без вкраплення золота. А завдяки поєднанню з титаном, вироби отримують білий колір.

  Де виробляють медичне золото

Хірургічна сталь стає схожа на прикраси з дорогоцінного металу шляхом двох покриттів. Позолота – покриття виробів біжутерії підрозділяється на два види:

  1.  Виробляють покриття золотом під впливом температури близько 900 градусів. Зовнішній вигляд виробів з медичного золота – вишуканий, метал, який лежить в основі, стійкий до корозії і антиалергенний. Написи і візерунки на виріб глибокі, дотримується плавність при переходах і чіткість граней.

  2. Гальванічне покриття позолотою, метод накочування / напилення надає естетичний вигляд виробам, але не міцний. Покриття легко піддається пошкоджень. Написи знаходяться на дрібній глибині. Контуру не чіткі.

  Як застосовують медичне золото

— для лікування захворювань в давнину застосовували напій  «золота вода», яка боролася з застудою, слабкістю, виснаженням, захворюваннями легенів, печінки, серця та ін.

— сучасні лікарські препарати, у складі яких є золоті наночастинки застосовують для лікування  серцево-судинної системи.

— за допомогою наночастин золота медики Китаю успішно лікують хвороби шкіри і віспу.

— Японія практикує продаж напоїв та їжі в золотій фользі. Вважається, що така упаковка продуктів приносить вагому користь організму людини і зміцнює імунітет.

— Бажаючи зберегти молодість, жінки Індії, вживають золотий порошок (таблетку) разом з лікарською травою з розрахунку 2 мг золота / добу. Регулярне вживання кошти – омолоджує організм.

— Експерименти на тваринах стали доказом, що золото може перемогти ракові новоутворення.

— Медичне золото надає дезінфекцію, вражає мікробів. Відомий медик Парацельс винайшов лікарська речовина, призначене для лікування сифілісу.

— Золотий сплав використовують в стоматології в протезуванні зубів. Такий сплав гіпоалергенний, усуває неприємний запах з ротової порожнини, зменшує утворення карієсу, гарантує тривалий термін служби.

— З медзолота виготовляють медичні інструменти.

  Які прикраси створюють ювеліри з медичного золота

Ювеліри для створення композицій використовують не тільки полірування в виготовленні, але і матову поверхню. Полірування надає виробам дзеркальний вид, яка зберігається в первісному вигляді тривалий час.

За рахунок з’єднання матовою і полірованої поверхонь, майстри ювелірної справи отримують віртуозні візерунки на кільцях.

Через матовий ефект можна досягти тони платини або білого золота – дорогих матеріалів. Застосовують також інкрустацію прикрас.

 Чому радять перші сережки носити саме з медичного золота

Деякі дівчата проколюють вушка і одягають сережки з медичного сплаву для того, щоб «обдурити» свої вуха. Зустрічається, що якщо почати носити золоті сережки, вуха не будуть сприймати інший метал.

А якщо перші сережки зі срібла, то може початися процес гниття. А завдяки виробам з медичної сталі, спочатку вушка звикають до золота, а в подальшому шкіра спокійно переносить контакт з біжутерією. Не викликає аліргічних реакцій.

  Переваги медичного сплаву

Медичний сплав характерний такими позитивними ознаками:

  • візуальне схожість з золотом;

  • має благородний вид, що не чорніє;

  • ідеально підходить людям, чий організм не приймає ніяких металів, крім золота;

  • гіпоалергенні властивість;

  • ціна нижче в 10-15 разів, ніж традиційне золото;

  • не схильне до окислення;

  • міцність і довговічність матеріалу.

Маркування для медичного золота відсутня, так як проба такого сплаву нижче проби на золото (375 проба). Але низькі ціни, привабливий вигляд, корисний властивості створюють вагому альтернативу звичному золоту

  Як доглядати за виробами із медичного золота

Вироби із "медичного золота" з гальвонічним покриттям розраховані на кілька років носіння, якщо правильно за ним доглядати.

— Постарайтеся скоротити частоту контактів прикраси з водою — знімайте його перед миттям посуду (особливо з хімічними миючими засобами!),  а також — готуванням, умиванням, лазнею. Цим Ви вбережете від руйнування клейову основу, на яку кріпляться вставки.

— Уникайте контактів прикраси з хімічними засобами (лаком для волосся, кремами, рідиною для зняття лаку).

— Не кидайте виріб на тверду поверхню; Очищайте виріб за допомогою сухої м'якої тканини, особливо акуратно біля кріплень виробу.

— Зберігайте прикраси в шухлядці або м'якому мішечку, окрему одну від одної.

Переглядів: 484 | Додав: ximi4ka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Календар свят України. Мова ділового спілкування
НОВИНИ В СВІТІ
НОВИНИ ОСВІТИ