Четвер, 28.03.2024, 17:06
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт вчителя хімії та фізики
Шопінської Людмили
Миколаївни
 
         
ФАКТИ
Цитата дня
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
ЯКИМ МАТЕРІАЛОМ ВИ СКОРИСТАЛИСЬ?
Всього відповідей: 22
Погода
Погода у Краснокутськ

вологість:

тиск:

вітер:

Пароутворення та конденсація. Вологість повітря

Чи можна побачити пару? Пара - це газоподібний стан води, вона невидима для людского ока. Проте в повітрі завжди досить багато пари, навіть у найбільш посушливих пустелях у повітрі завжди є певна її кількість.
        
 
Кількісно вологість повітря (вміст водяної пари в повітрі) визначається такими основними характеристиками, як парціальний тискабсолютна вологість та відносна вологість.

Парціальний тиск водяної пари - це тиск, який чинила б водяна пара, коли б не було інших газів.

Абсолютна вологість повітря ( ρa) - величина, яка вимірюється кількістю водяної пари (в грамах), що міститься в 1 м³ повітря. Інакше кажучи, абсолютну вологість вимірюють густиною водяної пари ρa, яка знаходиться в повітрі.

Відносна вологість повітря  φ - виражене в процентах відношення абсолютної вологості ρa до кількості пари ρн, необхідної для насичення 1 м³ повітря при тій самій вологості. 

                             φ = ρa/ρн .100%

                                             
Вологість повітря залежить від його температури. При зростанні температури повітря здатне ввібрати в себе більше водяної пари.
При 100% відносній вологості в повітрі може відбутися конденсація водяних пар з утворенням туману, випаданням води. Температура, при якій це трапляється, називається точкою роси.

Гігрометр - прилад для вимірювання величин, які характеризують вологість речовини в газоподібному стані.  

Принцип дії волосяного гігрометра заснований на здатності натягнутої знежиреної людської волосини змінювати свою довжину в залежності від вологості повітря.
Психрометр - метеорологічний прилад для вимірювання вологості повітря, простий тип гігрометру. У найпростішому випадку складається з сухого і змоченого термометрів (резервуар обгорнутий змоченим батистом). За різницею показів цих термометрів і за допомогою таблиць, номограм визначають абсолютну і відносну вологість повітря. Крім того, за показаннями термометрів знаходять точку роси, максимальний парціальний тиск парів у повітрі, дефіцит вологості.
Розрізняють стаціонарні, аспіраційні та дистанційні психометри.
                                   

При температурах нижче - 5° для визначення вологості повітря користуються гігрометром.                    

                                  

                                    

                

 

          

 

 

 

 

 

https://vignette.wikia.nocookie.net/fisikaonlyfisika/images/f/fb/2.png/revision/latest?cb=20171209080009&path-prefix=ru

Норми вологості в кімнатах різного призначення


Для гарного самопочуття людини в житлових приміщеннях повинна бути вологість на рівні від 30% до 45%. Але дані показники можуть коливатися в більшу чи меншу ступінь, виходячи з призначення кімнати.

Наприклад, оптимальними параметрами вважаються:

 Для дитячої - від 45% до 60%.

 Для бібліотеки і кабінету - від 30% до 40%.

 Для спальні - від 40% до 50%.

 Для кухні, ванній, вітальні - від 45% до 60%.

 Визначення вологості повітря за допомогою приладу

1. Гігрометр

Спеціальний пристрій, що визначає вологість в приміщенні з точністю до 1%. Крім ступеня вмісту вологи в повітрі, сучасні моделі також визначають в кімнаті температуру, атмосферний тиск, час та інші параметри. Купити даний пристрій можна в будь-якому господарському / будівельному магазині.

 Як виміряти вологість повітря в кімнаті без приладу?

2. Термометр

Якщо в будинку немає гігрометра, виміряти вологість у житловому приміщенні можна за допомогою звичайного спиртового / ртутного термометра. Похибка даних тут більше 1%, але приблизну картину прилад покаже.

Як це зробити:

 Виміряти температуру в усіх кімнатах, залишаючи термометр в кожному приміщенні ≈10 хвилин, і записати дані.

 Взяти шматочок тканини / вати, намочити у воді кімнатної температури і акуратно обмотати нижню частину приладу, де зібрано основний обсяг робочої рідини.

 Обдувати вручну або за допомогою кімнатного вентилятора термометр до тих пір, поки температура в ньому не перестане падати. Дані також записати.

 Відняти показання вологого приладу від сухого, різницю записати.

 Використовуючи психрометричну таблицю Ассмана, знайти в вертикальному стовпці температуру сухого термометра, в горизонтальному - різницю, на перетині буде показник вологості в кімнаті.

наприклад:

сухий термометр показав +25 ° С, вологий - 20 ° С
визначаємо різницю: 25-20 = 5 ° С
знаходимо вологість - 63 ° С (сильно підвищена)

*** Порада: результати будуть точніші, якщо обмотувати термометр, що визначає вологість повітря, змоченою в дистильованій воді тканинною серветкою.

Календар свят України. Мова ділового спілкування
НОВИНИ В СВІТІ
НОВИНИ ОСВІТИ
Конструктор сайтів - uCoz